Aktualności

SERIA 2004

Farba o niskim poziomie oddziaływania chemicznego

Produkty dla niemowląt, takie jak butelki i smoczki wymagają wysokich standardów bezpieczeństwa. Seria 2004 została przeanalizowana i opracowana tak, aby charakteryzowała się niewielkim poziomem oddziaływania chemicznego na gotowy produkt i jest zgodna z rozporządzeniem EuPIA.

Farba ta jest wolna od bisfenolu A (BPA), cykloheksanonu, barwników azowych, formaldehydu, ftalanów (wymienionych w certyfikacie RoHS), estru G-B, węglowodorów aromatycznych, składników pochodzenia zwierzęcego, trwałych zanieczyszczeń organicznych, IPA, lateksu, melaminy.

Kolory serii 2004 są błyszczące i mają dobre krycie.

Farba jest szybkoschnąca, może być stosowana jako pojedynczy składnik lub jako dwuskładnikowa poprzez dodanie utwardzacza.

Jako farba dwuskładnikowa ma lepszą odporność na cykle przecierania, gotowania i mycia (w zmywarce).

Zalecana jest do materiałów tradycyjnych, stosowanych w przemyśle produktów dla dzieci, taki jak polipropylen aktywowany. Seria ta nadaje się również do druku na kilku materiałach, takich jak polietylen aktywowany (HD-PE, LD-PE), ABS, aluminium, EcoAllene aktywowany, drewno, metal (ogólnie), Mylar, PETG aktywowany, poliacetal aktywowany (POM) (hard-plast), poliwęglan, poliester aktywowany, polimetakrylan (PMMA), polistyren, poliuretan, samoprzylepne PCV, sztywne PCV, powierzchnie lakierowane.

Aby uzyskać więcej informacji, należy pobrać arkusz danych technicznych dostępny na naszej stronie internetowej.